سه شنبه, 4 مهر 1396 :: Tuesday, 26 September 2017
کد خبر: 70130

افراد ماهر را در واحدها به کار بگیرید

معاون وزیر کار با ابراز نارضایتی از اجرایی نشدن قانون به کارگیری افراد ماهر امیدوار است هرچه سریعتر مسیر اجرایی خود را طی کند.
افراد ماهر را در واحدها به کار بگیرید اتاق خبر 24

محمد امین سازگارنژاد اظهارکرد: در حال حاضر بسیاری از پیمانکاران بخش‌های دولتی از افراد فاقد صلاحیت و گواهینامه مهارت آموزی در پروژه‌ها استفاده می‌کنند، در صورتی که بر اساس قانون الزام به کارگیری آموزشهای فنی و حرفه‌ای کارفرمایان واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی موظفند از متقاضیان اشتغال به کار گواهینامه مهارتی مطالبه و زمینه ارتقای آموزش کارگران ساده، ماهر و نیمه ماهر خود را فراهم کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه قانون الزام فراگیری آموزش‌های فنی‌ وحرفه‌ای برای اشتغال به کار تاکنون اجرایی نشده، در حالی که با اجرای آن زمینه ارتقای بهره‌وری و پایداری مشاغل ایجاد می‌شود.

معاون وزیر کار در عین حال از اتحادیه‌های صنفی خواست تا برای اجرایی شدن هرچه بهتر این قانون از اهرم‌های نظارتی خود استفاده کنند و به خانواده‌ها توصیه کرد خدمات مهارتی مورد نیازشان را از افراد دارای گواهینامه مهارتی بخواهند.

به اعتقاد سازگارنژاد، مهارت آموزی مهمترین راهکار حل معضل اشتغال در کشور است و لازم است فرهنگ مهارت آموزی در میان خانواده‌ها گسترش یابد.

وی گفت: امروز در دنیا توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار جز با مهارت‌آموزی به دست نمی‌آید و جوامعی که به رشد و توسعه اقتصادی رسیده‌اند، مهارت را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌اند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در پایان با بیان اینکه بازار کار داخلی و خارجی نیازمند تخصص‌های فنی و مهارتی است، خاطرنشان کرد: اشتغال جوانان یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه است و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در تلاش است با توسعه آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای این دغدغه را برطرف و بستر جذب جویندگان کار و دانش آموختگان به بازار کار را فراهم کند.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.